Update weekendowy Płatne pobieranie plików w wordpress

Dzisiaj napiszę, krótki będący przypomnieniem, że żyję oraz małą aktualizacją moich poczynań na froncie zarabiania w internecie.

Nie było mnie prawie dwa tygodnie – jest to związanie ze specyfiką mojej pracy tak zwane FIFO (fly in, fly out) czasami potrafi dać się we znaki. W obecnej formie pracuję 8 dni (12h/dzień) i odpoczywam 6 dni. Wychodzi to tak, że w pracy jestem od środy do środy. Po 12h pracy czasami mam siłę coś zrobić i napisać, a czasami nie, dlatego też uaktualnienia tego bloga nie są aż tak częste, poza tym ma on obecnie niższy priorytet niż moje strony niszowe, które bądź co bądź przynoszą mi dochody (skromne bo skromne, ale zawsze).

Wciąż kontunułuję budowanie nowej strony, muszę powiedzieć, że jak dzisiaj uda mi się skończyć wszytkie grafiki to serwis będzie powoli dodawany do google i będę wdrażał swoją strategię budowy linków zwrotnych – nic specjalnego, ale postaram się o tym napisać nieco więcej w najbliższym czasie. W zamyśle strona będzie sprzedawała treści elektroniczne, dlatego też musiałem stoczyć nie lada walkę z ustawieniem płatności przeszedłem przez tradematik.pl – który absolutnie nie sprostał moim oczekiwaniom  (koszt jakies 80zł). W systemie tym nie można wykonać praktycznie żadnego dostosowywania bez uwzględnienia ciężkiego kodowania, testowałem go może dwa dni i znalazłem sporo błędów, dlatego też musiałem szukać czegoś innego.

Znalazłem – SleekStore.pl – ma wszystko to co potrzebuje, działa sprawnie i szybko, obsługuje więcej form płatności,  można dostosowywać wygląd i zawartość formulaży, łatwa obsługa styli płatności działają bez problemu, obsługuje Płatne pobobieranie plików w wordpress. Jednym słowem miodzio, żałuję jedynie, że nie trafiłem na niego szybciej i że musiałem wyrzucić kasę na tradematika. Program kosztuje podobnie – 90zł, ale jeśli chodzi o funkcjonalności jest wart wiele więcej. Jeśli chesz kupić i dać mi zarobić kliknij tutaj. Jest jeszcze jeden skrypt umożliwiający płatne pobieranie – nie testowałem, ale cena atrakcyjna, wp-sprzedawca i wygląda dosyć przyzwoicie (choć jest to ten sam autor co tradematik).

Działanie skryptu planuje opisać jeszcze w najbliższym czasie, także dostaniecie więcej informacji na ten temat. Wracając do mojej strony to jak już pisałem skupiłem się głównie na mojej nowej stronie niszowej, lekko zaniedbując moją pierwszą stronkę niszową. Choć też nie do końca – pomimo, że nie dodałem, żadnych nowych wpisów to jednak coś zrobiłem – uporządkowałem kategorie wpisów, dodałem więcej tagów oraz pozmieniałem ustawienie i wygląd reklam AdSense – przyniosło rezultaty, rankingi się polepszyły, a zyski z reklam lekko wzrosły, o tym jak ulepszać stronę i optymalizować reklamy napiszę niebawem.

To tyle jeśli chodzi o mnie, trzymajcie kciuki, bym wystartował ze stroną jeszcze w tym tygodniu (przed środą 😉 )

Hej! Zapisz się na mój newsletter
I razem ze mną odkrywaj sekrety zarabiania w internecie!
Zero Spamu. Nie wysylam spamu i nie udostepniam twojego adresu innym