Mój biznes internetowy – jak podnieść go z kolan

Nie będę ukrywał, ze mój biznes internetowy nie ma najlepszego roku. Ruch stanął, pozycje spadły no i w efekcie zyski wyparowały. Prawda jest jednak ze ja sam nie pracowałem nad moim biznesem praktyczne w ogóle. Patrząc na to z perspektywy czasu zabrakło dedykacji i motywacji, a ja sam ciągnąłem kilka srok za ogon. Bez wystarczającego skupienia. Bede szczery – wciąż mam chyba trochę za dużo projektów w tym samym czasie. Może pozwolę sobie lekko je opisać

Strona Internetowa – AdSense

To moja najstarsza strona internetowa i ona wciąż przynosi mi mały zysk. Portal ten ma w tym momencie moja największą uwagę. To tu dodaje nowe treści, polepszam stronę i to dla tej strony
prowadzę moje 30 dniowe wyzwanie. Myślę ze największym problemem tej strony jest brak linków. Dodatkowo ze względu na rozmiar portalu on-page seo może być lekko skomplikowane. Strona ta jest czysto informacyjna i zarabia jedynie na reklamach AdSense. W najbliższych miesiącach chce większość swoich działań skoncentrować wlasnie na tej stronie i spróbować wycinać zyski do 20zl dziennie, co dałoby około 600zl na miesiąc.

Strona Internetowa – Sprzedaż online

Strona, która sprzedaje elektroniczne produkty. Na początku swojego istnienia strona miała całkiem obiecujące statystyki i przychody. Następnie wszystko poszło i strona praktycznie nie istnieje w
google – najlepszy wynik to 2ga strona wyników. Nie chce na chwile obecna inwestować w żadne nowe treści dla tej strony. Jedyne, co chciałbym zrobić to przetestować jakaś strategie linkowania na tej stronie.

Strona Internetowa – AdSense #2

Dodane treści i to wszytko. Kilka artykułów, niektóre słowa kluczowe widoczne w google, jednak nie wykonałem żadnej promocji. Na chwile obecna nie mam żadnych planów związanych z ta strona. Na początku musze skupić się na strategii budowania kontent i linkowania.

Sprzedaż na Portalach Aukcyjnych

To mój najnowszy projekt, o którym napisze w najbliższych dniach. Jak widzisz na chwile obecna skupiam się na 1 stronie i próbie sprzedaży na portalach aukcyjnych? 2 Główne projekty. Myślę ze to wystarczy biorąc po uwagę ze pracuje na etacie i mam rodzinne. Nie chce rozmieniać się na drobne i w efekcie niczego nie osiągnąć. Jeśli miałbym powiedzieć, co wychodzi mi najgorzej w moich biznesach internetowych to będzie to z pewnością SEO, a w szczególności budowa linków. Dlatego tez myślę, ze powinienem skupić się na tym nieco bardziej. SEO i pozycjonowanie w efekcie pozwoli rozwinąć mój biznes internetowy o wiele szybciej.

Jak już wiesz prowadzę jeden test link-buildingu. Jest to klasyczne white-hat seo, które w sposób organiczny rozwinie moja stronę internetowa (#1). Chce jednak także przetestować inne metody SEO (black-hat). Które mogą pomoc w rozwoju moich serwisów? Dlatego tez przeprowadzę także kolejny test SEO, który będzie skierowany na moją stronę internetowa sprzedająca e-produkty.

UwagaNie Przegap Kolejnych Wpisów -   Dodaj Mnie Do Feedly!

Test SEO – na czym będzie polegał

W teście moim zamierzam kupić 100 do 300 linków z precli i skierować je na mój serwis. Sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana, jak wszyscy wiemy linki takie mogą przyczynić się do kary google, co jest w praktyce wykluczeniem z wyników wyszukiwania. Co wiec zrobić zęby ograniczyć ryzyko?  Chyba wszyscy wiemy, ze większość świata SEO (i ich siostry) używają wygasłych domen internetowych na potrzeby pozycjonowania. Stad ja tez pożyczę sobie ten pomysł.

Otóż, co zamierzam zrobić: ·

 1. Kupić 5-10 wygasłych domen
 2. Skierować te domeny na moja stronę (przekierowanie 301)
 3. Podlinkować wygasłe domeny preclami

Kilka dodatkowych założeń, które chodzą mi po głowie:

 • Domeny będą siedziały na osobnych adresach IP (Różne serwery WWW, bądź hosting SEO)
 • Domeny będą przekierowane na Stronę główna i kila podstron
 • Po przekierowaniu 5/10 domen poczekam tydzień lub 2 aby zobaczyć czy dają one bezpośredni efekt bez linkowania

Poglądowy plan działania:

strategia-linkow-dla-biznesu-internetowego

Jak widzisz – plany mam wielkie. Reasumując:

 • Staram się budować linki white-hat na 1szą stronę
 • Wkraczam w biznes sprzedaży online
 • Przeprowadzę test SEO na mojej drugiej stronie internetowej
Hej! Zapisz się na mój newsletter
I razem ze mną odkrywaj sekrety zarabiania w internecie!
Zero Spamu. Nie wysylam spamu i nie udostepniam twojego adresu innym

2 komentarze

 1. michal Październik 16, 2015
  • Michal Październik 16, 2015