Jak kupować domeny i się nie naciąć.

Jak kupić domenę w promocji i na tym nie stracić?

Bez względu na to czy prowadzisz bloga, stronę internetową cy może masz stronę firmową prędzej czy później w swojej internetowej karierze zdecydujesz się na zakup domeny. To prawda uniwersalna. Prawdo podobny przebieg dalszych wydarzeń jest następujący (tak było przynajmniej w moim wypadku).

  1. Wejdziesz na stronę nazwa.pl
  2. Zobaczysz wielkie, okrągłe i czerwone ZERO przy nazwie jednej z domen .pl lub .com.pl
  3. kupisz domenę i założysz sobie np. darmową pocztę w nazwa.pl

Możesz oczywiście pójść odrobinę dalej i zamówić u nich serwery – co będzie już absolutnymstrzałem w stopę. Rachunek jest prościutki dokonam tutaj porównania kosztów rejestracji oraz przedłużenia domeny na podstawie danych z nazwa.pl oraz ovh.pl

Porównanie oferty domen .pl

Porównanie oferty domen .pl

Krótka piłka, domeny w nazwa potrawią być ponad 55% droższe już po 2 latach po rejestracji. Jedyny sens jest kupowanie domeny w tej firmie jeśli chcemy mieć domenę na jeden rok – wtedy fkatycznie będzie nas to kosztować tanio. Warto pamiętać o tym i nie popełniać tych samych błędów co inni. Kupując domeny w promocji zobowiązujesz się do przynajmniej jednorocznego jej przedłużenia, dlatego też zaraz po przedłużeniu każdej z moich domen, będę je od razu przenosił do nowego, tańszego, providera. W najbliższym czasie wybadam ten temat nieco dokładniej i napiszę gdzie, według mnie, najlepiej przenieść swoje domeny oraz ile będzie to kosztowało.

Na koniec mały update o zarabianiu w internecie – otóż zrobiłem już dwie strony sprzedażowe dla dwóch różnych produktów na mojej stronie niszowej. Muszę przyznać, że strona jest dość często odwiedzana i jestem zadowolony z ruchu jaki generuje, choć póki co nie widzę specjanych wejść na moje squezze page. Ponadto systematycznie piszę nowe artykuły i staram się dodawać coraz to nowe słowa kluczowe. Pod koniec miesiąca pokaże może małe podsumowanie z ruchu na stronie oraz podziele się uwagami.

Hej! Zapisz się na mój newsletter
I razem ze mną odkrywaj sekrety zarabiania w internecie!
Zero Spamu. Nie wysylam spamu i nie udostepniam twojego adresu innym